Inspirace Knihovna

Dětská fantazie a knižní tip: Skřítci z edice Knihozem

Patříte k těm, co podporují dětskou fantazii? Ať už z tradice (Ježíšek), pro zpříjemnění negativních zážitků (Zoubková víla), nebo prostě jen proto, že je svět dětské fantazie fascinující? Nebo k těm, co jsou k dětem naprosto upřímní a dárky si dávají z lásky a pro radost druhého?

Pro mě je svět dětské fantazie důležitý. Myslím, že pomáhá v dítěti budovat kreativitu. Ačkoli je třeba ji udržovat v určitých mantinelech. Náš starší je třeba schopen vyfantazírovat teorii o tom, k čemu jsou svodidla – kdybyste nevěděli – jsou to brány ze silnice pro auta, když si potřebují odpočinout a vjet do rybníka 🙂 Snad ho tahle teorie přejde do osmnácti, než dostane řidičák.

Moje nejkrásnější vzpomínky jsou ale na chvíle, kdy zazvonil Ježíšek, to kouzlo okamžiku – jak to ten Ježíšek udělal? jak asi vypadá? co když tu ještě někde je?”, milovala jsem i obrázky Bílé paní a bylo by netaktní prásknout tady na ségru, že jsme v jistém věku měly každá tři (zcela imaginární) zrnka, která nás v noci přenesla do pohádkové říše a ráno jsme si vyprávěly, co jsme tam zažily, tak to radši dělat nebudu 🙂

A právě proto mě nadchla knížka z edice Knihozem nakladatelství Albatros Media – Skřítci. A posílám ji i vám jako knižní tip. Je skvělá! Praštěná, smyšlená, vtipně ilustrovaná a najdou se v ní děti i dospělí!

Také máte doma diagnostikovanou “mobilmánii dotykovou”? Třeba s ní skřítci zatočí 🙂 A my jsme konečně přišli na to, proč máme doma pořád prach, také v tom mají prsty skřítci…mimo jiné 😀

Užijte si ji, tak jako my!

«

»

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *