Vyhledat...
nahoru

Kdo jsem

Jsem každodenní máma dvou malých dušiček. Peru, vařím, peču, uzdravuju, usínám ve stoje.. a tak každý den. Už pár let. Tou opravdovou každodenní mámou jsem se stala ale až dlouho po příchodu obou dětí. Až když jsem se přestala hnát za ideály, začala míň věřit internetu a víc sobě a své rodině.

Všichni chceme vychovat slušného a šťastného člověka a každý pro to děláme maximum, co dokážeme. Každý se dostaneme do chvíle, kdy děti pro své objevování světa začnou potřebovat víc než to, co jsme jim byli doposud schopni dát v rodině a dostanou se do systému vzdělávání – školky, školy, kroužky. Já jsem rozvíjení dětí a studiu možností, které dnešní rodiče a děti mají, propadla natolik, že bych alespoň něco z toho chtěla předat dál, usnadnit tu nelehkou cestu dalším “každodenním” rodičům. Mou ambicí nejvyšší je přispět svou troškou do systému výchovy a vzdělávání a zasadit se o to, aby bylo zábavnější a pohodovější pro děti i rodiče. Proto vznikl projekt Každodenní máma a na podporu projektu a s ním spojených aktivit i tento blog.

Při mé osobní cestě rodičovstvím mě nejvíc ovlivnila publikace Aha rodičovství a pak severské státy – Finové, Dánové a jejich přístup ke vzdělávání. Co konkrétně mi utkvělo v hlavě? Myšlenka, že neexistuje chytré nebo hloupé dítě, každé dítě má v sobě určitý talent, jen je potřeba mít jako rodič/učitel oči otevřené. A co nejvíc může udělat rodič pro své dítě? Dát mu pevné kořeny a zároveň křídla! Aby měly bezpečné zázemí, cítily svou vlastní sílu a nebály se být šťastné! Tedy.. být SPOLU, TADY A TEĎ, KAŽDÝ DEN…