Vyhledat...
nahoru

Ke stažení


Omalovánka Tři králové

K vytištění.

Doporučený věk: 2+

1 strana A4

ZDE


Adventní kalendář 2020

Stačí vytisknout, nastříhat a na každý den máte námět na hezky strávený předvánoční čas. Některé aktivity jsou očíslované, protože se vážou ke konkrétnímu dni a v jiném by neměly smysl. Ostatní si můžete namíchat jak chcete, použít nebo nepoužít všechny, příp. doplnit o vlastní, lepší, osobnější, na konci totiž najdete prázdné kartičky navíc.

Doporučený věk: 2+

4 strany A4

k rozstříhání

ZDE


Podzimní přání

Seznam aktivit s sebou na podzimní procházku k odškrtávání.

Doporučený věk: 2+

1 strana A4

ZDE


Prázdninový deník

Prázdninový deník s 63 úkoly, na každý prázdninový den + jeden navíc.
(Tiskněte oboustranně na A4, po vytištění všech listů jen celý balík přehněte napůl a získáte tak deník formátu A5, respektujte pokyny své tiskárny, je nutné nastavit oboustranný tisk přes kratší stranu (flip on short edge), na přední stranu napište kromě jména i rok, ať v budoucnu víte kam ho zařadit 🙂 Když nebudete chtít s dětmi vyplňovat denně, není to nutné, můžete tisknout i po jednom listu a vyplňovat jen důležité události, když budete mít chuť.)

více ZDE
Doporučený věk: 4+

66 stran A4 k přeložení na A5

ZDE


Třídění odpadu

Celý list nejprve vytiskněte, vybarvěte popelnice (děti si tak zapamatují, jakými barvami jsou jednotlivé popelnice pro tříděný odpad označeny) a pak můžete odpadky spojovat s popelnicemi tužkou nebo je vystříhat a do popelnic rovnou “házet” 🙂
Doporučený věk: 3+

1 strana A4

ZDE


Pracovní listy – PTÁCI

Pracovní listy pro malé ornitology.
Doporučený věk: 3+

9 stran A4

ZDE


Velká hra o poklad velikonočního zajíčka

Velikonoční hra k vytištění a vystřižení. Na cestě k nadílce od zajíčka čeká děti 10 zábavných úkolů/otázek. Doporučeno pro předškoláky.

2 strany A4

ZDE


Pracovní listy – VESMÍR

Pracovní listy pro malé vesmírné vědce. Doporučený věk: 4+

8 stran A4

ZDE


Přečetli jsme spolu

Jak motivovat děti i sebe k pravidelnému čtení knížek? Vytiskněte si na lednici/nástěnku/prostě někam na oči tuhle omalovánku. Za každou dočtenou knížku nechte děti vybarvit jednu knížku na poličce. Můžete i na začátku čtení na štítek napsat název knížky, kterou právě čtete. Vznikne vám tak pěkný seznam knížek, které jste za rok přečetli. Vybarvíte za rok všechny knížky? Na poličce jsou připraveny 2 knížky na měsíc, tedy celkem 24 knížek, dáme je všechny? 🙂 Když ne, nevadí, můžeme sledovat jestli v dalším roce přečteme knížek víc nebo ne. Více o pomůcce ZDE.

šablona k vytištění

ZDE


Náš rok

Pojďme se s dětmi ohlédnout za předešlým rokem a nechme je nakreslit, co si pamatují, co zažily v které části roku. Dá se využít i obráceně – do budoucna – jako plán aktivit, které chceme podniknout/zažít v roce nadcházejícím. Do puntíku ve středu listu napište rok, který chcete zpracovávat. Nemáte možnost tisku na A3? Vytiskněte šablonu na A4, vystřihněte středové kolečko se stromy a vlepte na jakýkoli velký papír, třeba balící. Více o pomůcce ZDE.

šablona k vytištění ideálně na formát A3

ZDE