Inspirace Tvoříme

Prázdniny! Tipy na letní zábavu a prázdninový deník ke stažení

Konečně začaly prázdniny! Ne ty vynucené, ale opravdové, vonící trávou, vodou, opalovacím krémem a cukrovou vatou. Takhle si aspoň pamatuju z dětství prázdniny já. 30. června jsme oslavili vysvědčení zmrzlinou, naposledy si zahráli vybíjenou s kamarády na sídlišti a pak už se všichni rozutekli do nejrůznějších koutů republiky (někteří i světa). O prázdninách jsme trhali třešně do pusy a báli se pak hodiny pít, rybíz babičce do marmelády a těšili se, jak si za vydělané peníze koupíme walkmana 🙂 jezdili na kole, vlakem, koupali se v rybníce, těšili se na výlety s babičkou do papírnictví, vrtali se strejdovi v rezavé, pavučinami opředené dílně, vyhýbali se žábám v jezírku na zahradě.. no dobře, ve staré plechové vaně plné zelené vody a žab na zahradě 😀 Když bylo zataženo, jezdili jsme po hradech a zámcích nebo na řemeslné trhy. A bylo nám hej. Připadá mi, že naše mámy a babičky měly nějak víc pro strach uděláno, nemyslíte?

A pak si také vzpomínám na deník, který jsme museli večer, vždy v době, kdy babička připravovala večeři (mimochodem, knedlíky s vajíčkem – nejlepší dětské jídlo 😀 ) psát a který nám děda vždy po pár dnech všem čtyřem dětem kontroloval 😀 Ale my ho psali rádi, kreslili do něj, razítkovali, lepili a když na mě vykoukl při nedávném stěhování, nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

Prát peněženku jsem se měla naučit trochu lépe 😀 a na zpěv dědy už teď vzpomínám moc ráda.

Ale přivedlo mě to na myšlenku vytvořit svým dětem prázdninový deník. Takový, který zvládne starší předškolní dítě a zároveň mu přinese ještě něco víc – na každý den jeden zábavný úkol (plus jeden navíc, tedy dohromady 63 úkolů!), to kdyby náhodou zavítala paní nuda. A byla by škoda si ho nechat jen pro sebe, tak tady ho máte, tiskněte, vyplňujte. Budete mít na co vzpomínat! A zážitky a vzpomínky jsou to nejvíc, co z dětských prázdnin máme.

(tiskněte oboustranně na A4, po vytištění všech listů jen celý balík přehněte napůl a získáte tak deník formátu A5, respektujte pokyny své tiskárny, je nutné nastavit oboustranný tisk přes kratší stranu (flip on short edge), na přední stranu napište kromě jména i rok, ať v budoucnu víte kam ho zařadit 🙂 Když nebudete chtít s dětmi vyplňovat denně, není to nutné, můžete tisknout i po jednom listu a vyplňovat jen důležité události, když budete mít chuť. )

Najdete ho ve složce KE STAŽENÍ nebo přímo ZDE.

A můžete mi klidně poslat fotky vašich nejzdařilejších stránek. Já vám je, jako náš děda před lety nám, pěkně zcenzuruju 😀

A abyste měli o náplň deníku postaráno, když nápady na výlety dojdou, stejně jako loni i letos Déčko spustilo prázdninovou hru. Loni jsme za sbírání kódů vyhráli kosmickou zubní pastu a karetní hru s motivy Déčka. To je panečku motivace pustit se do pátrání i letos 🙂 Letos je navíc hra mnohem propracovanější. Tak co, potkáme se u některé schránky a zachráníme spolu trosečníky?

A kdyby lilo tak, že by to nebylo ani na ten hrad nebo zámek – i když jak se to říká? Není špatné počasí, jen špatné oblečení…? 🙂 Tak jinak – kdyby přišla nepřekonatelná lenost, tak než zalét k televizi, doporučuji jednu báječnou hru. Jmenuje se příznačně – Vypni to. A slibuji vám, že do ní vtáhnete děti od 2 do 37 let 😀 dozvíte se o sobě něco, užijete si legraci a strávíte čas spolu. A to za to stojí!

Objednáte si ji za pár korun tady:

A je to nekonečná (nebo alespoň hodně plná) studnice jednoduchých a zábavných úkolů. Pravidla si můžete tvořit sami.

Tak krásné, opravdové a voňavé prázdniny!

«

»

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *